Grafit pro EDM elektrody

Elektrody z IBIDEN grafitu Vám šetří náklady.

GRAFIT IBIDEN vyráběný přímo v Japonsku

Dodáváme grafit od Japonského výrobce IBIDEN. Zákazníci jsou špičkové nástrojárny po celé ČR, a výrobci speciálních dílů. Poskytujeme nejen perfektní materiál, výhodné obchodní podmínky, ale v neposlední řadě perfektní technickou podporu jak od nás, tak především prostřednictvím techniků výrobce. Dodávky obratem z našeho skladu, zasíláme prakticky ten den, kdy příjdou objednávky.

Proč používat na elektrody grafit?

  • úspora při samotné výrobě elektrod, grafit se obrábí snáze a rychleji až 2,5x oproti mědi.
  • grafit má menší specifickou hustotu a je 5x lehší než měď
  • odolává vysokým teplotám a tudíž má při hrubování minimální opaly
  • měď lze zatížit 4 Ampéry/cm2 oproti grafit až 9 Ampéry/cm2
  • není přitažlivý pro nenechavé ručičky, nedá se druhotně zhodnotit
  • superjemné grafity mají lepší vlastnosti při dokočovacích techologií oproti mědi.
Elektrody_ex60_1Elektrody_ex70_1Elektrody_edx7_1

EX-60

Grafit_EX60_1Je jemný grafit dodávaný výrobcům forem na plasy, hliník i zinek, výrobcům zápustek. Jedná se o mareiál ze skupiny univerzálních grafitů. Doporučujeme ho použít na větší elektrody s volnějšími tvary s konečnu jakostí povrchu do VDI24. Někteří zákazníci přesto tento grafit mají jako jediný a vyrábí z něho i složité tvary ostré tvary a hluboká žebírka. Maximální velikost blokiu je 320x640x1230 mm.

EX-75

Grafit_EX70_1Jemný, finišovací grafit určený pro výrobu dokončovacích elektrod při výrově forem na plasty. Perfektně odolává na ostrých hranách i při hloubení hlubokých žeber. Ideální pro jemné tvary s konečnou jakostí povrchcu VDI 21. Velká výhoda právě této jakosti je vynikajicí obrobitelnost, šetříte nástroje. Prakticky nejjemějšé běžný grafit, další jakosti jsou již pro velice speciální aplikace. Maximální velikost  bloku je 320x640x1200 mm.

EDX-6

Grafit_EDX6_1Superjemný grafit používaný pro speciálně vybrané ostré tvary forem, pro elektrody s vícenásobným použitím v sériové výrobě. Pro elektrody vyráběné na drátových řezačkách. Uplatní se ve firmách vyríbějích formy pro elektrotechniku, zdravotnictví i letectví. Je vhodný taktéž pro erodování optížně erodovatelných bronzí. Pro tvary s konešnou drsností VDI 18 nebo pro elektrody s malou jiskrovou mezerou. Velikost bloku 111x305x1000.

EDX-7

Grafit_EDX6_1Grafit superjekný, jemnější než EDX-6, je uržen pro obobné aplikace jako předešlý EDX-6 a to v ještě extrémějčích podmínkách co se týče jiskrových mezer, dosahovaných povrchů a to až VDI 15. Při použití tohoto grafitu jsou již reálné požadavky na nulové opaly. Zde jsou určitě namístě konzultace s námi popřípadě výrobcem grafitu IBIDEN. Velikosti bloků jsou 100x300x400.


Možnost odběru celých bloků nebo přířezů z bloků jakékoli šířky (např. EX-60 přířez 310x620x50mm). Dle způsobu odběru jsou kalkulovány i jednotlivé ceny (bloky, přířezy z bloku, řezání na míru)

  • Naše firma Vám zajistí bezproblémové dodávky těchto grafitů v požadovaných termínech.
  • Grafitové přířezy Vám nařežeme na vlastní pásové pile ve skladu v Brandýse nad Labem.
  • Dodávky z perfektně zásobeného skladu v naší firmě plníme do 24 hodin po objednání.

"Další informace a prospekty Vám rádi poskytneme na kontultaci u Vás nad výkresy."